Taśmy celulozowe z klejem – który typ wybrać?

Wyrażenie taśmy z klejem jest niezmiernie ogólne i dla tego bez wątpienia pod takim pojęciem można by było sklasyfikować dużą liczbę ich rodzajów. Z wiadomych względów zaprezentujemy tu jedynie te służące do plombowania kartonów oraz rozmaitych pudeł, nazywane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Podane poniżej rady, potrafią wesprzeć w wyborze wariantu, który okaże się najbardziej odpowiedni pod względem jakościowym i cenowym.

Podstawowy podział i wykorzystanie taśm samoprzylepnych

WYKONANE Z AKRYLU – najtańsze taśmy klejące oraz najpowszechniej sprzedawane także w naszej hurtowni z uwagi na znikomą cenę. Podstawą jest tu hydrologiczny klej na bazie akrylu, który doskonale sprawdza się przede wszystkim na równych a do tego dość śliskich płaszczyznach (dokument, okleina itp.). Zaprojektowane są do klejenia w plusowych temperaturach i wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest pożądana wytrzymałość na wodę.

TECHNOLOGIA HOT MELT – wykorzystywany klej, to syntetyczny kauczuk ewentualnie sztucznie usprawniany. Prócz obfitszej ceny, od taśm akrylowych odróżnia je ociupinę mocniejsza siła klejenia, lecz nie na tyle, by przelicznik wartości do ceny określić jako wspaniały. Są również bardziej niewrażliwe na wodę lecz również poleca się wykorzystywanie ich jedynie w dodatnich temperaturach.

SOLVENT – są więcej warte od powyżej przytoczonych natomiast mają wyraźnie najwłaściwszy stosunek jakości do ceny. Największą lepność zapewnia lep z kauczuku organicznego, dzięki któremu idealnie działają tak na równych, jak i szorstkich powierzchniach. Po zaklejeniu są niełatwe do oderwania oraz niewrażliwe na wilgotność. Ważne znaczenie ma również fakt, że da radę je wykorzystywać i bynajmniej nie odrywają się w minusowych temperaturach. Polecamy taki model taśm, szczególnie do zabezpieczania kartonów.

Nim wyselekcjonujesz i kupisz – przydatne rady

Jeśli zastawiasz się nad wybraniem specyficznego typu taśm z klejem ewentualnie planujesz skorzystać z propozycji zagranicznego hurtownika, zapoznaj się z tymi wskazówkami:

Absolutnie nie wybieraj taśm z klejem typu NoName! – zwykle bardzo tanie, niejasnego pochodzenia albo sprowadzane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i najgorszej jakości:

  • minimalny okres użyteczności – szybko tracą właściwości
  • potrzeba oklejania wokół całej paczki – dwa razy większe spożytkowanie
  • zakleisz karton wieczorem a rano odklejona taśma pakunkowa będzie leżała na ziemi
  • nieczęsto posiadają rzeczywiście taką długość, jak przedstawiana
  • zamiast zaoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz większe koszta plus problemy

Wpis gościnny: taśma pakowa