Mercedes-Benz Future Truck 2025

Samochód ciężarowy, który sam się porusza? To możliwe! Poznajmy Mercedes Future Truck

W przeszłości powstało już wiele wizji dotyczących przyszłości. Pisarze na całym świecie tworzyli książki o odległych planetach i erach robotów, a reżyserowie filmowi sięgnęli po stworzenie ogromnej ilości filmów sci-fi. Jeden z najwybitniejszych polskich autorów książek fantastycznych Stanisław Lem uważał, że powstanie maszyny do pisania jest ogromnym przełomem przyszłości. Ciekawe zatem co powiedziałby na Internet, deskorolkę, która porusza się bez kółek czy wreszcie samochód, który jedzie sam?

Patrząc na filmy powstałe w trakcie testów futurystycznej ciężarówki Mercedes-Benz można odnieść wrażenie, że ogląda się film science fiction. Wszystko dlatego, że wciąż, pomimo ogromnego rozwoju technologicznego, nikomu nawet nie śniło się, żeby powstał samochód, który poruszać się będzie bez niczyjego nadzoru.

Jeśli samochód ten, po przejściu wszystkich testów wprowadzony zostanie na rynek samochodowy to na pewno stanie się ogromnym przełomem i zrewolucjonizuje firmy, które zajmują się transportem. Również profesjonalni kierowcy samochodów ciężarowych mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ ich praca dzięki takiemu sprzętowi znacznie się zmieni. Dzięki pojazdowi, który porusza się sam, osoba odpowiedzialna do tej pory za prowadzenie samochodu będzie mogła zająć się jedynie załadunkiem oraz rozładunkiem. Biorąc pod uwagę długości tras, które muszą pokonywać profesjonalni kierowcy ciężarówek jest to naprawdę ogromne ułatwienie przede wszystkim dla nich. Nierzadko spotkać się można było do tej pory z wiadomościami o wypadkach kierowców pojazdów ciężarowych, którzy z przemęczenia zasypiali za kierownicą pojazdów, co doprowadzało do nieszczęśliwych wypadków lub nawet śmierci.

Mercedes Future Truck 2025 zaprezentowany został jesienią ubiegłego 2014 roku, kiedy to zaszczyt zapoznania się z tym pojazdem i testowania jego możliwości otrzymał Polak Mateusz Skwirut, który na co dzień jest reporterem stacji TVN Turbo. Nowoczesny pojazd Mercedesa wyposażony został w system Highway Pilot, asystenta pasa ruchu, asystenta hamowania, tempomat oraz lusterka z czujnikami odległości. Wszystko to sprawia, że model ten będzie niesamowicie bezpieczny na drodze! Dzięki unikatowemu systemowi Highway Pilot, pojazd sam ustawia szybkość przemieszczania się z dostosowaniem się do panujących na zewnątrz warunków. W tym czasie kierowca będzie mógł odpocząć, zjeść coś czy nawet zdrzemnąć się.

Świat motoryzacyjny wciąż idzie z postępem! Jak widać nawet niemożliwe już dziś staje się możliwym do osiągnięcia! Czekamy zatem na kolejne pomysły i innowacyjne projekty…