Przeprowadzanie się bez pasztetów, czyli którą korporację transportową zamówić

Zmiana mieszkania to zwykle kolejny akapit w naszym życiu. Nie da się jakkolwiek ukryć, iż przeprowadzka może być dość męcząca i wymaga starannego zaplanowania najdrobniejszych elementów. Najpoważniejszy pasztet tworzy zazwyczaj transport rzeczy i jemu trzeba poświęcić najwięcej uwagi. Którą firmę przeprowadzkową wybrać, aby przeprowadzka odbyła się bez najmniejszych ambarasów?

Jak odnaleźć stosowną firmę przewozową?

Zacznijmy od poszukiwań. Na rynku działa bardzo dużo firm transportowych, które to proponują usługi związane z przeprowadzkami w różnych pakietach. W jakim miejscu można takie usługi znaleźć? Chociaż jest możliwość oczywiście skorzystać z nieco zapomnianych mediów regionalnych (na przykład reklamy w gazetach) ewentualnie analogowych książek teleadresowych, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetu. Na stronach internetowych korporacji lub portalach, w jakich się reklamują jest możliwość precyzyjnie rozważyć i zestawić między sobą ich oferty, i przy okazji zapoznać się dodatkowo z uwagami użytkowników, jacy już skorzystali

Firmy przeprowadzkowe dysponują wygodnymi busami.
Firmy przeprowadzkowe dysponują wygodnymi busami.

Znacząca jest cena… oraz jakość usługi!

Decydującym elementem, któremu poświęcimy uwagę przy doborze korporacji transportowej będzie na pewno stawka. Korporacje transportowe zabiegają o odbiorców oferując im korzystne ceny bądź też możliwość skorzystania z wyceny indywidualnej, w przypadku gdy wymagane okaże się wynajęcie samochodu na dłużej lub pojawi się potrzeba skorzystania z paru samochodów. Cena jest rzeczywiście znaczącym elementem podczas wyboru firmy transportowej, musi ona jednak iść w parze wraz z jakością. Nie warto decydować się na najtańszego przewoźnika, w przypadku gdy ten ma złą reputację pośród klientów. Znikoma oszczędność ma możliwość bowiem zamienić się w grubsze koszty związane z poniesionymi szkodami bądź koniecznością dokupowania następnych usług – np. związanych z pomocą podczas wnoszenia mebli.

Koniecznie zgódź się na wykupienie ubezpieczenia!

To jest kolejny ważny czynnik, na który powinno się zwrócić uwagę przy doborze firmy transportowej. Firmy, świadczące usługi związane z przeprowadzkami, powinny wykupić oddzielną polisę Odpowiedzialności Cywilnej, która chroni zarówno klienta, jak i firmę przed prawdopodobnymi zniszczeniami w trakcie przewozu ewentualnie wypakowywania. Jest to o tyle ważne, że na wypadek wypadku nie ponosimy strat ekonomicznych, ani ryzyka niedostania gotówkowego ekwiwalentu uszkodzonego przedmiotu.

Asysta podczas przenoszenia Twoich paczek

Choć taką pomoc często mamy za coś pewnego oraz składnik świadczonych usług, które zamówiliśmy, może zdarzyć się, że firma świadczy tylko usługi transportowe, a jej pracownicy nie pomagają podczas przenoszenia szpargałów. Jeżeli taka informacja nie występuje w ofercie firmy, są powody by o nią zapytać, gdyż może okazać się, iż zostaniemy sami jak palec z rozładowanymi na podjeździe fotelami oraz ogrmonym zestawem pakunków. Nawet w przypadku gdy pomoc przy przenoszeniu nie wchodzi w cenę transportu, należałoby „dokupić” ją dodatkowo – jest to niemała oszczędność czasu dodatkowo własnej siły, która z pewnością przyda nam się na urządzanie lokum.

Autor gościnny: przeprowadzki Opole