Parę pomysłów na taśmę klejącą

Taśma klejąca to niezbędne akcesorium przydatne w każdym biurze. Dzięki niej da się zlepić materiałytego wymagające. Zdarzają się konkretne sytuacje, że taka taśma potrzebna jest bardziej niż klej. To jednakże tradycyjne jej zastosowanie. Co jeszcze można z nią zrobić?


Taśma klejąca z pominięciem tradycyjnego posiada także wykorzystanie niekonwencjonalne, ale bardzo potrzebne na przykład w domu. Popularne są specjalne rolki do czyszczenia odzieży. Jeśli w domu ktoś posiada sporo taśmy klejącej, nie trzeba jej wyrzucać. Da się z niej wykonać taką rolkę, służącą do oczyszczania odzieży.


Taśmę klejącą można również wykorzystać do zebrania stłuczonego szkła. Dzięki temu bez urazów można posprzątać duży nieporządek.
Taśma klejąca pomoże również w dziedzinie kosmetycznej. Przyklejając ja do stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Wielogodzinne zatrzymanie taśmy na brodawce naruszy wrzód. Później trzeba włożyć stopę do miski z wodą i usunąć brodawkę pumeksem. Jeśli już mowa o tematyce kosmetycznej – taśma sprawdzi się także do wyczyszczenia pilnika do piłowania paznokci. Trzeba tylko nakleić ją na pilnik i szybko usunąć. Zabrudzenia odejdą w zapomnienie.
W domu przyda się też w postaci lepu na muchy prostej budowy. Trzeba tylko ją rozwinąć i zawiesić na stosownej wysokości. Muchy przywrą w taki sam sposób jak do tradycyjnego lepu.
Możliwości wykorzystania taśmy klejącej jest wiele. Potrzeba jedynie trochę pomyśleć kategoriami technicznymi, żeby wykorzystać ją w przydatny sposób.

Przygotowanie: taśma z nadrukiem