bitcoiny

Bitcoin – czy zagraża normalnym walutom?

Bitcoiny to kryptowaluty, które powstały w 2009 roku. Ten temat jest niezwykle skomplikowany i potrzeba ogromnej ilości czasu, aby przekazać dokładnie w jaki sposób waluty te działają i jak się je zdobywa. Warto jednak zaznaczyć na wstępie, że nie istnieje żadna administracja, która stoi na przeszkodzie w inwestowaniu w kryptowaluty, dlatego też każdy może rozpocząć tę przygodę. Dziś skupimy się przede wszystkim na rosnącej popularności bitcoinów, która może sprawiać, że inwestorzy, którzy zaufali tej kryptowalucie i zaczęli ją wydobywać staną się naprawdę bogatymi ludźmi.

Dlaczego bitcoin jest tak wspaniały i nazywany jest niekiedy pieniądzem doskonałym? Wszystko dlatego, że w odróżnieniu od walut materialnych jego ilość nie zależy od zarządzeń władzy tylko opiera się na matematycznych algorytmach i zasadach wolnego rynku.

Wszystkie inwestycje wykonywane za pomocą bitcoinów niosą za sobą szereg pozytywnych stron. Przede wszystkim transakcje są absolutnie anonimowe, co sprawia, że znacznie zwiększa się ich bezpieczeństwo. Ponadto wykonanego przelewu nie można cofnąć, gdyż nie istnieje żaden pośrednik, który sprawuje opiekę nad przelewanymi kwotami. Sprawia to, że nie dochodzi do anulowania transakcji i niewypłacenia kosztów.

Oprócz bitcoinów istnieją również kryptowaluty, które zwane są altcoinami. Ich wydobycie i ranga równa się z poprzednikami, a ich rodzajów jest naprawdę niezwykła ilość.

Co sprawiło, że bitcoiny poczęły wychodzić ze świata sieciowego i przenosić się do rzeczywistości? Wszystko dlatego, że inwestorzy zobaczyli, iż się to opłaca i ma to sens. Dlatego też w coraz większej ilości miejsc fizycznych istnieje możliwość zapłacenia za towar lub usługi właśnie kryptowalutą. Ku naszemu zdziwieniu odkryliśmy również, że w Polsce nie brakuje miejsc, które obsługują płatności bitcoinami! W Internecie odnaleźć można specjalną mapę świata, na której zaznaczone zostały wszystkie miejsca, które obsługują tę kryptowalutę.

Wszystko to sprawia, że kryptowaluty z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i mogą zagrozić normalnym, materialnym walutom. Coraz więcej osób zauważa, że inwestycja w te waluty jest naprawdę przyszłościowa, a placówki z chęcią obsługują takowe płatności. Ciekawi jesteśmy jak w następnym roku wyglądać będzie zaktualizowana mapa miejsc i o ile polskich placówek wzrośnie.